W minionym tygodniu gorliwie przygotowywaliśmy się do obchodów ważnego święta narodowego,  Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jest to dla nas szczególne wydarzenie, bowiem możemy się w pełni  cieszyć z tego,  że jesteśmy Polakami , mówimy po polsku, mamy swój naród i swoje miejsce na ziemi. Okazujemy wdzięczność i szacunek Tym, którzy walczyli o naszą wolność i oddali za nią swoje życie. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie zapoznali  się z naszymi symbolami narodowymi, hymnem, godłem i flagą. W czasie uroczystego apelu 9 listopada o godzinie 11.11 uczniowie dumnie i  głośno odśpiewali  Hymn Narodowy,  a biało czerwone emblematy godnie nosili na swoich piersiach,, czym w pełni potwierdzili swój patriotyzm.

Tekst: I. Chwierut