W dniu 03.06.2019 uczniowie  klas I-III odwiedziły Wioskę Indiańską w miejscowości Zalas niedaleko Krakowa.

Mieli oni możliwość  poznać bliżej kulturę Indian oraz zwyczaje panujące w plemionach. Wyjazd obfitował w różnego rodzaju aktywności sportowe jak również zabawy. Podczas pobytu w wiosce indiańskiej dzieci uczestniczyły między innymi w: malowaniu twarzy, przechodziły szlakiem zdobywców dzikiego zachodu, wspinały się po linie a także zdobywały indiańskie sprawności. Wódz plemienia zaprowadził całą grupę do Wąwozu Duchów, gdzie opowiadał indiańskie historie. Każdy miał możliwość zakupu pamiątek jak również zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Zakończeniem wycieczki było wspólne ognisko.  Dziękujemy organizatorom za wspaniałe atrakcje i z pewnością to nie była nasza ostatnia wizyta w tym cudownym miejscu.

Tekst: S. Szczypka