Gminny Konkurs Plastyczny „Bombka Bożonarodzeniowa 2019” już za nami.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Niedźwiedziu. 12 grudnia 2019 roku miało miejsce uroczyste rozdanie nagród wraz z możliwością obejrzenia wystawy pokonkursowej. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem,  ponieważ wzięło w nim udział pięć szkół z terenu gminy Słomniki. Wpłynęło 138 prac przestrzennych,   w których dzieci prezentowały swoje niezwykłe pomysły, talenty i kreatywność, nie zapominając o walorach artystycznych bombki bożonarodzeniowej. Jury oceniało nadesłane prace w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów klas I – III przyznano 9 nagród w postaci miejsc oraz 9 wyróżnień. W drugiej kategorii wiekowej klas IV – VII  przyznano 8 miejsc i 10 wyróżnień. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie szkoły otrzymały również dyplomy i podziękowania za udział  w konkursie. Pragniemy podziękować sponsorom za wsparcie finansowe oraz rzeczowe, bez których nie udałoby się zorganizować naszego przedsięwzięcia: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Księgarnia Internetowa ,,Bonito” oraz Park Wodny w Krakowie. Punktem kulminacyjnym uroczystości finałowej konkursu była wizyta Świętego Mikołaja, który wszystkim zgromadzonym laureatom oraz ich osobom towarzyszącym rozdał smakowite upominki. W tym miejscu, osobiście pragnę podziękować panu dyrektorowi Robertowi Poganowi oraz pani vice- dyrektor Barbarze Bądkowskiej za każdą pomoc    i wsparcie podczas  przygotowań i przebiegu  konkursu ,,Bombka Bożonarodzeniowa 2019”.

Tekst: I. Chwierut