Dnia 10 czerwca 2018 r. na terenie naszej szkoły został zorganizowany Piknik Rodzinny. Tegoroczne hasło pikniku „Do Niedźwiedzia wróć…” pozwoliło nam cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie, jak to dawniej było…

Już od godziny 9 rano można było wziąć udział w loterii. Chętnych nie zabrakło i fanty szybko się rozeszły. O godzinie 15 rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki, które zaśpiewały m.in. piosenkę "Bocian i żabki", dołączając do niej improwizację ruchową.

Podziwiać mogliśmy także świetne występy naszych pozostałych zdolnych uczniów:  śpiewy i tańce dzieci z klas 0-III oraz zabawne rozmówki (IIIb). Ze starszymi klasami (IVa, IVb, Vb) wylądowaliśmy w czasach dawnych i poznaliśmy nietypowe przygody książąt, księżniczek, rycerzy… Klasa Va zdradziła nam tajemnice zawodu nauczyciela. Klasa VI zaprezentowała układ taneczny, zaś Klara z klasy VII zażądała od Papkina, by ten dał jej krokodyla… Z kolei klasy gimnazjalne (II i III) zabrały nas w świat młodych ludzi z czasów dworskich.

Piknik uświetnił także występ orkiestry dętej „Krakus” i Stowarzyszenia „Niedźwiadek”, pokaz tańca towarzyskiego oraz błyskawiczna, robiąca ogromne wrażenie akcja pokazowa naszych miejscowych strażaków, która była jednocześnie zwieńczeniem pikniku.

Pogoda dopisała, humory również :-) całości dopełniły ciasta, lody, napoje, kolorowa wata cukrowa, zapiekanki, a także kiełbaski z grilla serwowane na terenie szkoły. Nie zabrakło również atrakcji takich jak: dmuchańce, malowanie buziek, strzelnica sportowa czy też fotobudka. Ogromna Mrówka zaś częstowała nas krówkami („mrówkami” ;-)) i chętnie pozowała do wspólnych zdjęć.

Bardzo dziękujemy poszczególnym firmom i osobom fizycznym za pomoc w zorganizowaniu pikniku.

Naszymi sponsorami byli:

• PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO- USŁUGOWE ,,STANPOL” P.ROBERT STANEK W RATAJOWIE
  • ZAKŁAD WĘDLINIARSKI P. WŁADYSŁAW, DARIUSZ GUGULSKI W RATAJOWIE
  • PSB MRÓWKA YOMNIX –P.MICHAŁ JANICKI W SŁOMNIKACH
  • TRANSPORT OSÓB,,STEFAN” - W WIDOMEJ –P.KRZYSZTOF KUCALA
  • PAN JACEK ZNAMIROWSKI – DOSTAWCA PIECZYWA
  • FIRMA HANDLOWA ,,MAG- KRAK” W KRAKOWIE – P.RYSZARD PLUTA
  • ŁUKASZ SOBCZYK – ZABORZE
  • REGINA SOBCZYK- CUKIERNIA ,,ZABORZANKA”
  • FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA ,,DARTEX’’ W POLANOWICACH – P. DARIUSZ BRUS
  • FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA,, AJ-BUD’’ W KRAKOWIE- P.ARTUR, JANUSZ PIWIŃSKI
  • FIRMA ,,JAMAK’ W POLANOWICACH -P. ZBIGNIEW JATCZAK