W czwartek 21 czerwca 2018 roku po raz ostatni uczniowie klasy trzeciej gimnazjum w Niedźwiedziu stanęli przed zgromadzoną publicznością, aby podziękować i pożegnać się z miejscem, w którym większość z nich spędziła dziewięć lat.

Pożegnanie rozpoczęło się uroczystym przekazaniem sztandaru szkoły młodszym kolegom – ostatniemu rocznikowi gimnazjum, po czym nastąpił czas podziękowań i nagradzania najlepszych i najbardziej zasłużonych dla działalności szkoły.

Nasi absolwenci należeli do wyjątkowo aktywnej grupy, więc nagród przyznano dużo. Były to nie tylko nagrody za najlepsze wyniki w nauce, ale także za osiągnięcia w konkursach, pracę na rzecz szkoły i lokalnego środowiska, a także za kilkuletnią pracę w Caritasie.

Absolwenci z humorem przypominali swoją podróż przez nieznane wody gimnazjum na niewielkiej łajbie. Kapitan nie oszczędzał nowicjuszy, którzy szybko z nieopierzonych majtków przeobrazili się w zawodowych żeglarzy, doskonale wiedzących, jak radzić sobie w niebezpiecznych rejonach. Załodze dopisywał humor, ze śpiewem na ustach wykonywali powierzone im zadania, a wszystko to, aby bezpiecznie dobić do nowego lądu, skąd już samodzielnie wyruszą w dalszą drogę.

Życzymy powodzenia!

 

 

 

III G
III G
Previous Next Play Pause
1
 
Tekst: E.Mistarz