03.03.2020 dzieci z Oddziału „0 b” oraz uczniów klasy II b odwiedził Pan Paweł Szczypka, który od 10 lat pracuje jako elektryk.

Opowiadał  o swojej pracy oraz pokazywał narzędzia, których używa. Dzieci dowiedziały się jak montuje się gniazdka, włączniki oraz w jaki sposób działają bezpieczniki. Pan Paweł pokazał nam także w jaki sposób korzystać z miernika oraz z próbnika elektrycznego. Każdy mógł przymierzyć lampę czołową potrzebną w pracy elektryka oraz dotknąć przyrządów do ściągania izolacji a także szczypiec tnących i kombinerek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz zadawały pytania dotyczące specyfiki pracy elektryka. Na koniec Pan Paweł poruszył temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Zakończeniem wizyty były wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek.

Tekst: S. Szczypka