6 kwietnia 2020 r.

06.04.20     Temat nr. 33-WIELKI CZWARTEK - Dzień Mszy św. i Kapłaństwa

temat nr. 34- Wielki Piątek-Pan Jezus umiera na Krzyżu z miłości do nas
Nauczyć się: JEZUS CHRYSTUS JEST SYNEM BOŻYM KTÓRY STAŁ SIĘ
                   CZŁOWIEKIEM I UMARŁ NA KRZYŻU DLA NASZEGO ZBAWIENIA.

07.0420     temat nr. 35  WIELKA SOBOTA- Wigilia Paschalna
08.04.20    temat nr. 36  WIELKANOC - Niedziela zmartwychwstania Pana Jezusa

Nauczyć się:   Tajemnica wiary:
                                                  CHRYSTUS UMARŁ
                                                  CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ
                                                  CHRYSTUS POWRÓCI

Szczęść Boże -   BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT

31 marca 2020 r.

Język angielski

To materiały na dwie lekcje w tym tygodniu, dotyczą świąt wielkanocnych, po kliknięciu w link proszę:
wybrać sobie dwie zabawy, można więcej, można też wydrukować materiały pod łapką PRINT i
wykonać ćwiczenie a następnie zdjęcie przysłać(dla chętnych).
Posłuchaj piosenki
wykonaj ćwiczenie
potrenuj łamaniec językowy . przepisz go do zeszytu, przetłumacz i wyślij zdjecie. Można wykonać
rysunek :-)
oraz w bonusie piosenka o akcencie wielkanocnym :-)

Materiały przysyłamy do 8 kwietnia :-)

30 marca 2020 r.

Religia

Odszukamy w książce do religii temat nr.31 Droga Krzyżowa Pana Jezusa,przeczytać polecenia co wkleić a co pokolorować i wykonać. Temat na fioletowo gdyż trwa Wielki Post. Następnie temat nr.32/  na kolor czerwony /Niedziela Palmowa-zapowiedź męki i zmartwychwstania Pana Jezusa.

25 marca 2020 r.

Zagadnienia od 26.03 do 02. 04.2020 r

Proszę o słuchanie słuchanek z Unitu 6 na płytkach dołączonych do podręcznika,
 Zapoznanie się ze słowniczkiem obrazkowym z unitu 6 (tył podręcznika)
 Ćwiczenie pisowni cyfr od 11 do 20, kto nie zaliczył jeszcze tych od 1- 10, również to nadrabia
 W zeszycie wypisujemy nazwy miesięcy poprzedzone cyframi rzymskimi, plus pod spodem nazwę po polsku danego miesiąca
 Wykonanie zadania w ćwiczeniówce na tej stronie gdzie trzeba po śladzie napisać miesiące.
Całą stronę proszę uzupełnić.

Jest to materiał na najbliższy tydzień, można go rozłożyć sobie na 4,5 lekcji po 15 min, można pracować w swoim tempie, jak dziecku wygodnie. Polecam jednak krótszy, a częstszy kontakt z materiałem ,niż raz w tygodniu cała godzina naraz. Proszę o zdjęcie notatki z zeszytu oraz notatki z ćwiczeniówki. Mój mail podany jest powyżej na stronie szkoły. Za to będzie pierwsza ocena.

20 marca 2020 r.

Witam i pozdrawiam.

Zadania które poprzednio prosiłam o wykonanie pragnę dopełnić informację, że czas to dwa tygodnie. Każdy uczeń w dowolnych dniach i wybranym przez siebie czasie postara się je wykonać.

Zachęcam do właściwego przeżywania obecnie czasu WIELKIEGO POSTU by dobrze duchowo przygotować się do najważniejszych Świąt Wielkanocnych Zmartwychwstania PANA.

Proszę jeszcze wszystkich o 15 minut codziennie czytania Pisma Świętego Nowego Testamentu /Ewangelii / to będzie najlepsza Katecheza, bo to Spotkanie ze SŁOWEM BOŻYM.

Szczęść Boże. Maria C.-Katechetka.

19 marca 2020 r.

Proszę nauczyć się 10  przykazań Bożych,  Wierzę w Boga Ojca../pacierzowe/

Wykonać rysunek: Komunia święta - Pan Jezus pokarmem,  chlebem  dla duszy w drodze do Nieba

18 marca 2020 r.

WF

Proszę o codzienną aktywność fizyczną. Proponuję wykonać rozgrzewkę, ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała, skoki na skakance, rzuty i chwyty piłki, rzuty do celu, taniec, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spacery.

Edukacja polonistyczna
Napisz w zeszycie lektur krótkie opowiadanie z przeczytanej przez ciebie dowolnej książki. Wykonaj do niej metryczkę.
- Rozwiń poniższe zdania:
Wiewiórka buduje.
Karol gra.
Mama gotuje.
-Trenuj także głośne czytanie.

Edukacja matematyczna
- Ułóż i zapisz w zeszycie 2 zadania z treścią. Rozwiąż je. Możesz do nich wykonać rysunek. Zadania mają dotyczyć działu z mnożenia i dzielenia.
-Trenuj tabliczkę mnożenia do 100.

Edukacja plastyczno-techniczna
-Wykonaj dowolną techniką pracę „Najpiękniejsze kwiaty wiosny”

Edukacja informatyczna i muzyczna
Wykonaj krótką notkę biograficzną o Fryderyku Chopinie. Zastosuj pracę z kopiowaniem, wycinaniem i wklejaniem między dwoma kartami (Wikipedią a Wordem). Wydrukuj swoją pracę. Korzystaj ze skrótów klawiszowych (Ctrl+Z, Ctrl+V, pamiętaj, by wcześniej zaznaczyć tekst lub obrazek).

Ćwiczymy pisownię:
 liczebników 1-20
 Kolorów
 Dni tygodnia
 Miesięcy
 Polecam bezpłatny słowniczek w Internecie „diki”